AXIAL-PISTON PUMP A A4VSO 180 DRG /30R-VPB13N00
R902405410
Out of stock
Information
| DRG differential pressure | 20 bar |
| Drive power | 45 kW |
| Iteration | 6 |
| Max. displacement (#1) | 180 cm³ |
| Max. flow (#1) | 270 l/min |
| Pressure controller setting | 369 bar |
| Pressure differential FR | 0 bar |
| Product family | A4VS |
| Rotational speed | 1500 rpm |
| Short Description | AXIAL-PISTON PUMP A A4VSO 180 DRG /30R-VPB13N00 |
| Size (displacement) | 180 |
| Weight | 107.957 kg |